Site icon olovka.info

WWIN LIGA BIH Igmanu sva tri boda u Doboju, Jagodiću otkaz

sloga doboj igman konjic 0 2

Fudbaleri konjičkog Igmana ostvarili su novu veliku pobjedu, ovoga puta na gostovanju Slogi Meridian rezultatom 2:0 u osmom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Od prve minute utakmice u Doboju Igman je znao šta želi i sveo šanse domaćeg tima na minimum. Nisu se Konjičani uplašili teškog terena u Doboju s kojeg je malo ekipa odnijelo sva tri boda.

U prvom poluvremenu utakmice nije bilo golova, ali je Igman djelovao opasnije i konkretnije.

Prvo je u 56. minuti Elvedin Herić doveo Igman u vodstvo, da bi stvari riješio Stefan Denković u 74. minuti nakon lijepe i brze akcije gostiju koju je pretvorio u pogodak udarcem kroz noge.

Stvari je domaćem timu otežao i crveni karton Albina Omića u 78. minuti. Defanzivac domaćina dobio je dva žuta kartona i morao je ranije na presvlačenje.

Do kraja utakmice ekipa Husrefa Musemića lako je sačuvala prednost za nova tri boda i treću vezanu pobjedu, kojom je Igman skočio na šesto mjesto s 10 bodova, koliko ima i petoplasirani Radnik.

S druge strane, Sloga je ostala na 10. mjestu sa svega šest osvojenih bodova. U narednom kolu Igman dočekuje GOŠK iz Gabele i tu će ići na nova tri boda, dok Sloga gostuje Slobodi u Tuzli.

Smijenjen trener Sloge Vlado Jagodić

Nakon utakmice, trener Vlado Jagodić je potvrdio da je smijenjen s te pozicije nakon godinu i po dana provedenih na klupi Dobojlija.

Ove sezone Sloga ne liči na onu ekipu koja se prošle sezone do same završnice borila za plasman u Evropu. Dobojlije su ostvarile samo jedan trijumf u prvih šest utakmica i nalaze se u zoni ispadanja.

Ceh je platio pouzdani trener, koji je 2011. godine osvojio titulu prvaka Bosne i Hercegovine s Borcem. Zanimljivo, Jagodić je bio trener s najdužim mandatom u elitnom rangu bh. nogometa do trenutka otkaza u Slogi, a jedino duže od njega je na klupi Velibor Đurić u Radniku, ali je ekipu vodio u nižem rangu takmičenja.

Jagodić je u karijeri vodio brojne bh. ekipe poput Borca, Čelika, Sloge, Zvijezde, Jedinstva, Radnika… Bio je i selektor jedne od najboljih generacija U-21 reprezentacije BiH.