WWIN LIGA BIH Dobojskoj Slogi Meridian bod na Grbavici VIDEO

wwin liga željezničar sloga

Fudbaleri sarajevskog Željezničara i dobojske Sloge Meridian remizirali su u petom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatm 1:1, a duel na Grbavici ponudio je dosta uzbuđenja i tenzija.

Željezničar je večerašnji meč dočekao s tri vezane pobjede i sa šansom da preuzme vrh tabele eventualnom pobjedom. No, to se na kraju nije dogodilo, a Sloga je pružila veoma dobru partiju na Grbavici.

Na startu utakmice nije bilo nikakvih uzbuđenja. Igralo se grubo, sa dosta žestokih startova, a onda je Sloga povela iz prve kakve-takve opasne situacije pred protivničkim golom.

Igrao se 21. minut kada je gostujući tim izveo slobodan udarac s desne strane, a nakon gužve u kaznenom prostoru lopta pogađa Edvina Odinaku i završava u njegovoj mreži. Nesrećnim autogolom Nigerijca Sloga je povela.

Uslijedila je nešto bolja igra Željezničara do odlaska na odmor, ali ne i velike šanse. Najbolju je propustio Aleksandar Boljević, kada mu je šut iz slobodnog udarca sjajno odbranio Bojan Pavlović.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za goste, a onda na startu drugog dijela žestok pritisak Željezničara. Nizale su se šanse pred golom Dobojlija, a onda i gol za poravnanje.

Tek što je ušao u igru, novajlija Martin Mirčevski sjajno centrira, a Sulejman Krpić još bolje glavom pogađa za poravnanje i 1:1.

Kako se meč bližio kraju, tako su i tenzije rasle. U 78. minuti vidjeli smo pravi sukob na terenu. Igrač Sloge Grabež je imao verbalni sukob sa navijačima Željezničara, to je izrevoltiralo domaće igrače i navijače pa je onda je jedan navijač Željezničara utrčao na teren, i nastala je prava zbrka na terenu.

Utrčavanje navijača “Željezničara” na teren

Sudija Josip Martinović je odlučio prekinuti utakmicu i prekid je trajao šest minuta, nakon čega su se svi vratili na teren i zaigrali.

U takvoj situaciji golova više nismo vidjeli, pa je rezultat za kraj bio 1:1. Prije posljednjeg sudijskog zvižduka imali smo pravu dramu jer je Željezničar postigao gol u 97. minuti, a VAR pregled je trajao čak pet minuta i na kraju je gol poništen zbog igranja rukom Krpića.

Željezničar je ovim bodom makar privremeno izjednačio omjer s drugoplasiranim Posušjem s po 10 bodova, dok je Sloga ostala u zoni ispadanja sa svega dva osvojena boda.

U narednom kolu Željezničar gostuje GOŠK-u, dok je Sloga domaćin Širokom Brijegu.