Uspjeh Dobojlija Živkovića i Miličića na šahovskom Prvenstvu penzionera RS

Teslić, odnosno hotel Kardial, proteklog vikenda bio je domaćin 23. prvenstva penzionera Republike Srpske u šahu. Ove godine  za titulu najboljeg  bitku na 64 polja vodilo je 92 takmičara što je rekordan broj. Prije početka takmičenja održana je sjednica Organizacionog odbora turnira kome je prisustvovao Danijel Ergić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite u Vladi RS kao i Mladen Milić, direktor Fonda PIO.

Ratko Trifunović, predsjednik Udruženja penzionera Republike Srpske i Organizacionog odbora, istakao je da je za ovaj turnir uloženo mnogo rada i truda posebno u gradskim, odnosno opštinskim udruženjima. Na osnovu plasmana na takmičenjima u svim udruženjima  najbolji su izborili plasman i učešće na završnom takmičenju.

Na ceremoniji otvaranja 23. prvenstva penzionera RS u šahu takmičare je pozdravio Mladen Milić, a povlačenjem prvog poteza otvorio je ministar Danijel Ergić, mjemu je Ratko Trifunović uručio zahvalnicu za doprinos  u radu i rješavanju brojnih problema najstarije populacije Republike Srpske.

Nakon trodnevnog takmičenja titulu najboljeg osvojio je Veličko Tomić iz Banjaluke koji je iz devet odigranih kola sakupio sedam poena. O pobjedniku je odlučio Buholc sistem jer su još trojica takmičara sa istim brojem poena. Samo pola poena manje kao i još petorica takmičara osvojio je Milenko ŽIVKOVIĆ iz Doboja a pripalo mu je 11. mjesto u ukupnom plasmanu. Drugi predstavnik Udruženja penzionera grada Doboj Nikica MILIČIĆ zauzeo je 27. mjesto i tako doprinio najvećem uspjehu dobojskih šahista na do sada održanim svim  prvenstvima penzionera RS.

Treba naglasiti da je Ratko Trifunović na zatvaranju 23. prvenstva penzionera RS uručio posebnu Zahvalnicu Mladenu Miliću, a isto priznanje biće uručeno Radovanu Viškoviću, predsjedniku Vlade RS generalnom pokrovitelju ove manifestacije.