Siner i Fric u velikom finalu US Opena VIDEO

us open 2024 finalisti Janik Siner Tejlor Fric

U noći iza nas odigrani su polufinalni parovi US Opena u muškom singlu, a veliko finale posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni izborili su Janik Siner i Tejlor Fric.

Siner, koji je trenutno prvi igrač svijeta, nastavio je sa sjajnom sezonom plasiravši se u finale US Opena pobjedom nad Britancem Džekom Drejperom rezultatom 3:0, po setovima 7:5, 7:6 i 6:2.

Prva dva seta donijela su pravu dramu, a Siner ih je dobio u uzbudljivim završnicama osvajanjem ključnih poena. Nakon što je slavio sa 7:5: i 7:6 u prva dva seta, najbolji igrač svijeta je lako s dva brejka priveo i treći set kraju.

Siner je tako postao, koliko god to nerealno zvuči za ovu veliku zemlju, prvi Italijan ikada u finalu US Opena.

Tu će igrati protiv Tejlora Frica, boljeg iz američkog maratona kojeg smo gledali do kasno u noć u Njujorku.

Fric je savladao sunarodnjaka Frensisa Tiafoea nakon velikog preokreta rezultatom 3:2, po setovima 4:6, 7:5, 4:6, 6:4 i 6:1 za tri sata i 21 minut na terenu.

Tako je Fric opravdao ulogu favorita, ali nakon duela u kojem je Tiafo propustio svoje šanse i ispustio situaciju u kojem mu je nekoliko poena moglo donijeti rezultat karijere.

Veliko finale Sinera i Frica na rasporedu je sutra od 20 sati. Večeras je na rasporedu finale u konkurenciji dama, a sastaju se od 22 sata Džesika Pegula i Arina Sabalenka.