Sara Tripić, desetogodišnja dobojska teniserka, u Sarajevu osvojila svoj treći U12 turnir FOTO/VIDEO

Sara Tripić

Sara Tripić, desetogodišnja dobojska teniserka, predvođena svojim trenerom Denisom Spahićem, osvojila je u Sarajevu svoj treći turnir u konkurenciji do 12 godina.

U prvom kolu Sara je bila slobodna, u drugom je savladala Umu Hasanagić 6:4 6:0, u trećem Ajlu Jašarević rezultatom 6:0 6:3. U polufinalu je bila bolja od Eme Huskić sa 6:3 6:3 u setovima, a u finalu Otvorenog prvenstva Sarajeva Sara je pobijedila Sarajku Andreu Bujaković rezultatom 6:3 7:6.

Ovo je Sari 3 titula u ovoj kategoriji do 12 godina. Prezadovoljan sam uspjehom s obzirom da Sara ima 10 godina i u svom uzrastu je 1 igračica u BiH, rekao je Sarin trener Denis Spahić.

Inače, Sara Tripić (2012. godište), članica je Teniskog kluba Doboj, a pod vodstvom trenera Spahića je kao osmogodišnjakinja postala državni prvak BiH u uzrastu do 10 godina. Čak i ne računajući ovaj turnir, Sara je 7 igračica BiH u konkurenciji do 12 godina, a prva teniserka države u konkurenciji do 10 godina.