RFL RS CENTAR Dobojski Željo het-trikom Gostića pobijedio u Osječanima i ponovo je lider na tabeli, još jedno kolo ih dijeli od 2. lige

Dražen Gostić

U nedjelju, 2. juna 2024, fudbaleri dobojskog Željezničara, u okviru pretposljednjeg, 29. kola RFL RS Centar, pobijedili su rezultatom 4:3 na gostovanju FK “Trebava” na stadionu “Đokin trn” u Osječanima.

Njihov najveći rival FK “Naša krila” iz Kostajnice odigrao je neriješeno 3:3 na gostovanu “Hajduku” u Batkuši pa su tako sad bodovno izjednačeni sa Dobojlijama na prvom mjestu RFL RS Centar, ali zbog mnogo boljeg međusobnog skora (u Doboju pobjeda Želje od 7:0, a u Kostajnici pobjeda Krila od 2:1), dobojskom Željezničaru je dovoljan isti broj bodova poslije zadnjeg kola da bi ostvarili plasman u 2. fudbalsku ligu Republike Srpske.

U Osječanima strijelci za domaćine su bili Dario Petrović u 1. minutu, Zoran Živanović u 34. i Dejan Cerovac u 69. minutu. Za Dobojlije su strijelci bili Radovan Blagojević u 9. minutu, a trostruki strijelac je bio Dražen Gostić u 65, 71. i 73. minutu čime je došao do 36 pogodaka u ovoj sezoni RFL RS Centar.