PRIJATELJSKA UTAKMICA: Trogir – Sloga Doboj 30:33 (17:18)

rk sloga doboj

MAKARSKA  – Dvorana: GSC Makarska. Gledalaca: 100. Sedmerci: Trogir 4(3), Sloga 2(2). Isključenja: Trogir 6, Sloga 8 minuta.

TROGIR: Danijel Mamut, Viljac, Šoljić 3, Piteša, Dmasin, Milat 3, Markota 1, Trivković 5, Perkušić 3, Jakeljić 9, Plazibat 6(3), Roko Mamut. Trener; Boris Popović.

SLOGA: Bogdanović, Knežević 3, Đurđević, Ognjen Maksimović, Mišanović 3, Prestaš 1, Stanković 3, Miloš Maksimović, Zekić 5, Stojanović 5, Bubić 6(1), Miličević 3, Ćosić (1), Bajović. Trener: Danko Panić

Rukometaši Sloge revanširali su se ekipi Trogira za poraz prije dva dana. Ovog puta Dobojlije su bile uspješnije slavivši rezultatom 33:30, pa su tako čestitali rođendani klupskom kolegi Dušanu Miličeviću 17. rođendan.

Dušan Miličević, RK Sloga Doboj

U 4. minutu Trogir je imao vođstvo 4:2. Onda slijedi serija Sloge za preokret 5:4. U 19. minutu golom Miličevića Sloga stiže do najveće prednosti u prvom dijelu 14:10. Međutim, Trogirčani se ne predaju i sa četiri uzastopna gola dolaze do izjednačenja 14:14 (23. minut). Ubrzo zatim Sloga golovima Ćosića i Stojanovića ponovo vodi 16:14. Na odmor Panićevi puleni odlaze sa golom prednosti 18:17.

Na otvaranju drugog dijela Sloga postiže tri gola u seriji i ponovo ima četiri gola viška 21:17. Prednost su držali sve do 47. minuta kada hrvatski prvoligaš stiže do poravnanja 24:24. Igrao se 51. minut kada Trogir poslije dugo vremena prelazi u vođstvo 27:26. U finišu Sloga serijom 3:0 prelazi u vođstvo 32:29. Mirno privode utakmicu kraju i slave pobjedu 33:30.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Arsenije Bubić sa 6, te Radomir Stojanović i Vukašin Zekić sa po 5 golova. A u ekipi Trogira istakli su se Jakeljić sa 9 i Plazibat sa 6 golova.

Sloga će već danas odigrati u Bugojnu protiv Iskre posljednju pripremnu utakmicu