OI PARIZ 2024 Odbojkaši Slovenije ubjedljivi protiv Srbije – 3:0

odbojka slovenija srbija

​Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Slovenije rezultatom 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) u meču drugog kola grupne faze olimpijskog turnira u Parizu.

Izabranici Igora Kolakovića danas nisu uspjeli da ponove igru protiv Francuske kada je malo nedostajalo da “Plava četa” priredi iznenađenje protiv domaćina, pa će eventualni plasman u narednu rundu tražiti tek poslije kalkulacija. Zablistao je danas fantastični Tonček Štern pošto je odbojkaš Olimpijakosa utakmicu završio sa 22 poena.

Za tako nešto, bilo bi poželjno da Kanada večeras izgubi protiv Francuske koja bi trebalo da opravda ulogu favorita, dok bi nakon toga samo pobjeda protiv Kanade pogurala Srbiju do druge runde Olimpijskih igara.

Slovenci su strpljivom igrom sačekali i dočekali trenutak da preuzmu vođstvo već na početku prvog seta, da bi Srbija sa malim nizom 3:0 uspjela da izjednači rezultat sredinom seta.

Ipak, “Plava četa” nije imala rješenje za Šterna koji je danas bio ubjedljivo najraspoloženiji odbojkaš na parketu arene “Južni Pariz 1”, pa je “Dežela” zasluženo osvojila prvi set.

Drugi je počeo na sličan način kao i završetak prvog, vođstvom Slovenije, ali su srpski odbojkaši uspjeli da steknu prednost koju su ponovo izgubili sredinom seta.

Uslijedila je nevjerovatna serija Slovenije 10:0 kada je bilo jasno da srpski odbojkaši neće uspjeti da se vrate u igru, ponovo je briljirao odbojkaš Olimpijakosa Štern koji je podsjetio na legendarnog Ivana Miljkovića iz najboljih dana.

Početak trećeg seta dao je nadu da srpski odbojkaši mogu da osvoje potreban set koji bi im produžio “život”, međutim ponovo je presudila bolja igra Slovenije sredinom seta, nakon čega Srbija nije mogla do preokreta.

Odbojkaši Srbije će posljednji meč u grupnoj fazi OI igrati protiv selekcije Kanade, taj meč na programu je 3. avgusta od 21.00 sat.

Plasman u četvrtfinale izboriće po dvije prvoplasirane reprezentacije iz sve tri grupe (A, B i C), kao i dvije najbolje od ukupno tri trećeplasirane selekcije.