Njemačka u nadoknadi spasila prvo mjesto, Mađari u 100. minuti pobijedili Škotsku

njemačka švicarska euro 2024

Utakmicama u Štutgartu i Frankfurtu večeras je okončano takmičenje u grupi A na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. U osminu finala će sigurno Njemačka i Švicarska, dok će Mađarska kao trećeplasirana čekati rasplet u drugim grupama.

Švicarska je u dvoboju protiv Njemačke pokazala visoke ambicije na ovom turniru te je vodila 1:0 sve do sudijske nadoknade. U vodstvo su došli u 28. minuti kada je Frulet odlično prošao po lijevoj strani i ubacio, a na pravom mjestu bio je Ndoye koji je zakucao loptu u mrežu.

Ipak, Fulkrug je u drugoj minuti sudijske nadoknade pogodio za konačnih 1:1 te tako sačuvao Njemačkoj prvo mjesto na tabeli. Švicarska ide dalje kao drugoplasirana.

Škotska i Mađarska su igrali neriješeno bez pogodaka sve do 10. minute sudijske nadoknade kada je Csoboth postigao gol vrijedan tri boda. Mađarska sada čeka rasplet ostalih grupa da bude među četiri najbolje trećeplasirane selekcije na Euru.

Njemačka i Švicarska će već u subotu igrati utakmice osmine finala. Njemačka će kao pobjednik grupe A od 21:00 sat igrati protiv drugoplasiranog iz grupe C, dok će tri sata ranije Švicarska igrati protiv drugoplasiranog iz grupe B.