Niko kao vaterpolisti Srbije! Pobijedili su Hrvatsku i treći put zaredom postali olimpijski prvaci

Vaterpolisti Srbije su treći put zaredom osvojili olimpijsko zlato pobjedom u finalu nad Hrvatskom rezultatom 13:11.

Vaterpolisti Srbije su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali prednost od 5:2, što će se ispostaviti ključnim u ovom duelu.

U nastavku susreta vidjeli smo izjednačenu borbu, Hrvati su u nekoliko navrata smanjivali na minus dva, no nisu mogli stići ni do jednog gola zaostatka, te je Srbija sasvim zasluženo postala olimpijski prvak i nastavila niz zlata nakon Rija 2016. i Tokija prije tri godine.

Najbolji strijelac Srbije u finalu je bio Miloš Ćuk sa tri gola, a po dva su dodali Nikola Jakšić i Nikola Dedović.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Jerko Marinić-Kragić sa tri gola, ali iz čak devet šuteva.