Nestvarni Jokić tripl-dablom ispisao istoriju i donio pobjedu Denveru VIDEO

denver nagetsi

Denver Nagetsi su savladali Nju Orleans Pelikanse rezultatom 116:105 uz novu sjajnu partiju najboljeg igrača lige Nikole Jokića koji je zabilježio novi tripl-dabl.

Jokić je za 30 minuta na parketu imao 29 poena, 13 skokova i 10 asistencija što mu je bio 12 tripl-dabl u sezoni, a šesti u januaru mjesecu.

Srpskom centru je ovo drugi put u karijeri da je za mjesec dana zabilježio šest tripl-dablova, a prije njega je u više od jednog mjeseca to pošlo za rukom samo legendarnom Viltu Čemberlejnu koji je u čak četiri navrata imao šest tripl-dablova za mjesec dana.

Popularni “Džoker” je imao i odlične procente šuta. Pogodio je sva četiri slobodna bacanja, za dva je šutirao 8/13, dok je trojke pogađa sa odličnih 50 posto – 3/6.

Jokić je protiv Pelikansa briljirao u drugom poluvremenu kada je ubacio 22 poena i povukao ekipu do lake pobjede na kraju.

Denver je odlično otvorio utakmicu, stekao devet poena prednosti poslije prve četvrtine, ali se Nju Orleans do poluvremena vratio u egal.

Ipak, u nastavku je Jokić izdominirao i uz pomoć saigrača donio novi trijumf Nagetsima koji igraju u sve boljoj formi i imaju šanse da se bore za četvrto mjesto koje donosi prednost domaćeg terena u prvoj rundi plej-ofa.

Oni su dobili devet od posljednjih 12 utakmica, a sjajni su na gostovanjima gdje im je skor 12/2 u posljednjih 14 mečeva.

Jokić je imao odličnu podršku u Aronu Gordonu sa 20 poena i četiri skoka i pojačanju Brinu Forbsu koji je ubacio 14 poena uz četiri trojke. Dvocifreni su bili i Moris sa 14, Rivers sa 12 i Nadži sa 11 postignutih poena.

U ekipi Nju Orleansa su se istakli Džons sa 19 poena i fenomenalni Vili Ernangomes sa 18 poena i 16 skokova. Isti broj poena je ubacio i Nikl-Voker, dok j 16 dodao Hart uz osam skokova.

Denver sljedeći meč igra na gostovanju zvaničnom šampionu Milvokiju u noći između nedjelje i ponedjeljka.

• Orlando Medžik – Detroit Pistons 119:103
  • Atlanta Houks – Boston Seltiks 118:92
  • Šarlot Hornets – LA Lejkersi 117:114
  • Hjuston Rokits – Portland Trejlblejzers 110:125
  • Memfis Grizlis – Juta Džez 119:109
  • Majami Hit – LA Kliperi 121:114
  • Nju Orleans Pelikans – Denver Nagets 105:116
  • Oklahoma Tanders – Indijana Pejsers 110:113