MRK Sloga Doboj ubjedljiva protiv RK Maglaj

sloga doboj

sloga doboj

DOBOJ – OSJEČANI: Dvorana: OŠ Radoje Domanović. Gledalaca: 200. Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Sloga Doboj 2(1), Maglaj 3(1). Isključenja: Sloga Doboj 12, Maglaj 18 minuta. Diskvalifikacija (crveni karton): Eldar Memišević (Maglaj) u 50. minutu.

SLOGA (D): Bogdanović (13 odbrana, sedmerac), Đurđević, Stojanović 5, Tulendić 4, Prestaš, Vladimir Stanković 5, Borislav Stanković, Miloš Maksimović, Miličević 1, Bajović, Zekić 4, Ristić 1, Knežević 3, Bubić 6(1), Mišanović, Ćosić 1. Trener: Danko Panić.

MAGLAJ: Dragičević 2, Hajdić, Bašić 1, Kendić, Memišević 4(1), Mutapčić (8 odbrana), Delić 1, Ridžal, Bajraktarević 3, Omahić 2, Džanbegović, Hasić 1, Grahovac 5, Krličević, Čakrama, Čičkušić 3. Trener: Ermin Bajrić.

Rukometaši Sloge konačno su zabilježili uvjerljivu pobjedu protiv komšija iz Maglaja rezultatom 30:22. Utakmica je odigrana u prepunoj sali u Osječanima uz veliku podršku navijača dobojskog kluba Vojvoda.

Dobojska Sloga je od početka do kraja vodila. U 9. minutu serijom 4:0 domaći imaju vođstvo 6:2, ali gosti uzvraćaju serijom 3:0 i stižu na minus jedan 5:6. Istom mjerom uzvraćaju Dobojlije i ponovo odlaze na plus četiri 9:5 (17. minut). Do odlaska na odmor prednost su povećali na velikih osam golova 17:9.

U nastavku Sloga je čuvala stečeno vođstvo. U 45. minutu sa tri uzastopna gola domaćini su imali najveću prednost na utakmici +9 (24:15). Zatim slijedi pad u igri i šest minuta bez postignutog gola, što Maglajlije koriste i serijom 3:0 smanjuju zaostatak 24:18. A onda domaći ponovo dodaju gas i u finišu vraćaju plus devet 29:20. Na kraju najlakša i najubjedljivija pobjeda Sloge u dosadašnjem dijelu prvenstva – 30:22.

Najefikasniji u redovima domaćih bii su Arsenije Bubić sa 6, te Vladimir Stanković i Radomir Stojanović sa po 5 golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Luka Grahovac sa 5 i Eldar Memišević sa 4 gola.

Inače, MRK Sloga je bila domaćin u ovom susretu u osječanskoj dvorani OŠ Radoje Domanović jer je u toku rekonstrukcija Slogine redovne domaće dvorane u Doboju.

U narednom kolu MRK Sloga Doboj igra još jedan komšijski derbi u Gračanici protiv istoimene ekipe.