Monako pobijedio Barselonu, prva pobjeda Bresta u istoriji Lige šampiona VIDEO

liga šampiona monako barselona

Posljednje četiri utakmice prvog kola Lige prvaka su odigrane večeras, a najveće iznenađenje smo vidjeli u Francuskoj gdje Monako pobijedio Barselonu rezultatom 2:1.

Katalonci su u 11. minuti susreta ostali s igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Erika Garsije da bi šest minuta kasnije Manje Akliuš doveo domaće u vodstvo. Nije se dugo čekalo na izjednačenje Barselone koja je postigla gol s igračem manje i to preko Lamine Jamala što je bio rezultat prvog dijela. U nastavku je Monako čekao Barsinu grešku i dočekao je u 71. minuti susreta kada je Džordž Ilenikena pogodio mrežu Ter Štegena i postavio konačan rezultat utakmice.

Brest je u Francuskoj slavio prvu pobjedu u istoriji Lige šampiona pobijedivši Šturm rezultatom 2:1, a strijelci za domaće su bili Hugo Magneti i Abdalah Sima dok je za goste pogodio Edimilson Fernandes koji je postigao autogol.

Atalanta i Arsenal su podijelili bodove, bilo je 0:0, a bodom mogu biti zadovoljniji gosti budući da je Davide Raja u 51. minuti susreta zaustavio udarac Matea Reteguija s igračem manje.

Madridski Atletiko je nakon preokreta pobijedio RB Lajpcig rezultatom 2:1. Gosti su poveli preko Benjamina Šeška u četvrtoj minuti susreta da bi izjednačenje rezultata postavio Antoan Grizman sredinom prvog dijela.

I kada se očekivao kraj susreta, Atletiko je stigao do pobjedničkog gola kojeg je postigao Hoze Maria Himenez u 90. minuti susreta.