Mladi teniseri dobojske “Denza Academy” još jednom dominantni na Državnom prvenstvu BiH FOTO

Sara Tripić i Adian Kurtćehajić, članovi Teniskog kluba “Doboj”- i dobojske teniske akademije “Denza Academy”, predvođeni svojim upješnim trenerom Dobojlijom Denisom Spahićem, ponovo su dominantno osvojili titule na Državnom prvenstvu BiH u kategoriji do 12 godina – U12.

Prvenstvo je održano u Tuzli proteklog vikenda. Poslije zimskog Državnog prvenstva i Prvenstva Federacije BiH i ovaj put su velike nade BH tenisa Sara i Adian osvojili titule BEZ IZGUBLJENOG SETA.

Sara je u finalnom meču savladala Sarajku Amajlu Kadrić sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1 dok je Adian bio bolji od Kana Ahića iz Sarajeva rezultatom takođe rezultatom 2:0, posetovima 7:5, 6:2.

Jovana Jevtić, desetogodišnja članica TK Doboj-Denza Academy takođe je nastupila na ovom Prvenstvo, a zaustavljena u četvrtfinalu takmičenja.