Site icon olovka.info

Loša Zvezda doživjela pristojan poraz u Norveškoj – 2:1 za Bodo-Glimt VIDEO

bodo crvena zvezda

Norvežani bili bolji rival, Zvezda se na vreme trgla, postigla gol i ima čemu da se nada 28. avgusta na stadionu „Rajko Mitić“ – 2:1.

Kako je krenulo, Crvena zvezda je dobro prošla na krajnjem sjeveru Evrope, pred revanš u Begoradu ima gol zaostatka.

Pronašao je šef struke crveno-bijelih Vldan Milojević način da u prvom poluvremenu limitira kvalitete Bode-Glimta, čiji igrači nisu imali prostora da se razmahnu kroz zgusnutu odbranu Beograđana, u kojoj je često i najistureniji Endijae bio na 30 metara od svog gola.

U nekoliko navrata u prvom poluvremenu Norvežani su uspijevali da ubrzaju igru, svaki put kad bi to uradili pravili bi probleme Zvezdinoj odbrani, koja je nekako ipak nalazila načine da se odbrani.

Najzreliju priliku domaći su na prepunom stadionu „Aspmira“ imali u 37. minutu, poslije tečne akcije koju je udracem sa 18 metara završio Sjevold, kao i mnogo puta do sada Milojevićevu ekipu pratila je sreća, lopta je pogodila prečku.

Tu sreću Zvezda nije imala u 44. minutu, kad je mogla do vođstva. Čak je i zatresla mrežu rivala, iz ne baš izgrađene akcije, Luka Ilić je sa 17 metara traljavo šutirao, lopta je došla do Endijaea, koji je uspio da je primiri i pošalje u protivničku mrežu sa pet metara, ali iz ofsajd pozicije.

Prethodno, tri pokušaja imao je veznjak Bode-Glimta sa zvučnim prezimenom – Mata, u devetom minutu šutirao je traljavo, lopta je bila lak plijen golmana Marka Ilića, u 19. i 27. minutu isti igrač bio je neprecizan sa 20 metara.

Ipak, na startu drugog poluvremena pomračenje u režiji odbrane Crvene zvezde. Najprije u 49. minutu, poslije velike greške odbrane gostiju, Heg je šutirao, a Marko Ilić maestralno odbranio. Samo minut kasnije neometan je ostao Hauge, sa osam metara šutirao je pored Zvezdinog gola.

Preživela je Zvezda dvije situacije, treću jednostavno nije mogla. Poslije centaršuta sa lijeve strane Feta na pet metara najviši u skoku u 52. minutu bio je Bjortuft, što i nije bilo teško pored Rodića, glavom je savladao Marka Ilića – 1:0.

Prvu izmenu Milojević je načinio u 56. minutu, očajnog Rodića zamenio je mladim Mimovićem, a Seol je prekomandovan na mjesto lijevog beka. Kasnije se ispostavilo da je to bio dobar potez.

Ipak, prethodno je Bode-Glimt duplirao prednost, u 61. minutu Mata je iskosa sa leve strane sa ivice šaesnasterca neodbranjivo tukao, reprezentativni golman Marko Ilić bio je nemoćan – 2:0.

Tek tada krenula je Crvena Zvezda otresitije i za to je nagrađena. Najprije je u 73. Minutu Ivanić imao šansu, i to pravo ni iz čega! Lopta se od protivničkog igrača odbila do veziste Crvene zvezde, koji se nije najbolje snašao, bilo je to sasvim dovoljno da reaguje golman Bode-Glimta i da uhvati loptu.

Tri minuta kasnije, Hvang je odlično izveo slobodan udarac, ubacio je fantastično loptu iskosa sa leve strane, sve to je sjajno ispratio Ognjen Mimović, koji je preciznim udarcem sa druge stative poslao loptu u mrežu domaćina – 2:1.