LIGA ŠAMPIONA Dinamu remi sa Monakom, Bajern i Real izgubili VIDEO

lil pobijedio real

Večeras je kompletirano drugo kolo u Ligi šampiona.

Nakon debakla u prvom kolu od Bajerna (2:9), fudbaleri Dinama su u Zagrebu remizirali protiv favorizovanog Monaka (2:2). Imaju za čim da žale Zagrepčani, jer su do samog finiša imali 2:0.

Kada se činilo da će poluvrijeme na Maksimiru završiti bez golova Dinamo je poveo u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je sjajno pogodio Petar Sučić. Do kraja je prvak Hrvatske uspio da postigne još jedan pogodak. Za velikih 2:0 pogodio je Baturina u 66. minuti. Tim iz Kneževine je u igru vratio Salisu smanjivši na 1:2, a onda je Zakarija u 90. minuti iz penala pogodio za konačnih 2:2.

Vidjeli smo još nekoliko neočekivanih rezultata. U Francuskoj je Lil iznenadio Real Madrid koji je bio nemoćan. Za velika tri boda domaćina pobrinuo se David koji je pogodio iz penala. Bajern se takođe vratio bez bodova iz Birmingema gdje je Aston Vila slavila golom Durana.

Lajpcig je protiv Juventusa poveo golom Slovenca Benjamina Šeška, a onda je Dušan Vlahović sjajnim golom u 50. minuti donio poravnanje “staroj dami“. Devet minuta kasnije Juve je ostao sa igračem manje nakon što je isključen Di Gregorio, a dosuđen je i penal nakon VAR-a. Za 2:1 je pogodio Šeško. Ipak, gosti iz Torina se nisu predavali, te su preko večeras sjajnog Vlahovića stigli do 2:2, bila je to prava majstorija Srbina. Do velikog preokreta Juventus stiže u 84. minuti preko Konseisa.