Komplikuje se zdravstveno stanje Ratka Mladića

Ratku Mladiću komplikuje se zdravstveno stanje, sada ima i povišen šećer i ozbiljne probleme sa bubrezima, a porodica je za nove zdravstvene probleme saznala tek krajemu jula kada ga je posjetila supruga, rekao je Darko Mladić.

“Šećer mu je stalno visok. Ne znamo da li mu daju terapiju, a ne zna ni on. Ništa mu ne govore, samo mu donesu u kesici lijekove da popije, a on ne zna ni koji su, ni za šta su. Uglavnom, šećer mu ne spada”, rekao je Darko Mladić.

On je za današnje beogradske Večernje novosti izjavio da porodica i advokati imaju veoma šture informacije, jer im i dalje ne dostavljaju Mladićeve nalaze i ljekarske izvještaje.

“On je tražio da se sva ta medicinska dokumentacija pošalje meni i advokatskom timu, ali ništa još nismo dobili”, rekao je Darko Mladić.

On je istakao da je utvrđeno i da Mladiću bubrezi loše funkcionišu, da gubi proteine, ali ništa detaljnije ne znaju.

Porodica je u stalnom telefonskom kontaktu sa Mladićem, a dva puta nedjeljno mogu i da razgovaraju preko jedne video-aplikacije, što je pritvorenicima odobreno prije godinu dana, ali je “prilično malaksao i dosta vremena spava”.

Prema riječima Darka Mladića, supruga je krajem jula posjetila generala Mladića, nakon što su poslije godinu i po dana dozvolili da ga neko iz porodice posjeti u pritvoru.

“Bila je četiri danma i ona je praktično i saznala da on ima te nove zdravstvene probleme”, istakao je Darko Mladiće.

Mladić je prije godinu i po dana operisao benigni tumor na debelom crijevu i, iako je operacija dobro urađena, imao je vrlo lošu krvnu sliku, prije svega nizak nivo gvođa, i tek nakon reakcija i pisanih upozorenja branilaca, dobio je neophodne transfuzije krvi. Mladića muči i visok krvni pritisak i slabije se kreće jer brzo malaksa.

List podsjeća da je Mladić u pritvoru proteklih godina pregurao nekoliko blažih moždanih udara koji su ostavili promjene na mozgu, a preživio je i jedan infarkt.

Mladića je Haški mehanizam osudio 8. juna pravosnažno na doživotnu robiju, uz suprotno mišljenje jedne od sudija. On sada u pritvoru u Ševeningenu čeka da predsjednik suda odluči u koju će zemlju ići na izdržavanje zatvorske kazne.

Prema dosadašnjoj praksi, haški osuđenici su na prebacivanje čekali između jedne i dvije godine.

(SRNA)

Related posts

U nedjelju pretežno oblačno i hladno

Kako će sankcije SAD-a uticati na NIS-ove kompanije u BiH

Duge kolone vozila na izlazu iz BiH ka Hrvatskoj

Portal www.olovka.info je postavljen tako da „prihvatate” sve kolačiće kako bismo poboljšali funkcionalnost i omogućili svim posjetiocima najbolje korišćenje. Ukoliko nastavite korišćenje bez promjene ovih podešavanja saglasni ste sa pravilima korišćenja. Klikom na polje "Prihvatam" pristajete da koristite naše kolačiće, osim ukoliko ih niste onemogućili. Čitaj dalje...