Fudbaleri dobojskog Željezničara pred start prvenstva odmjerili snage sa juniorima Crvene zvezde FOTO/VIDEO

Ljepšu uvertiru pred start prvenstva u zapadnoj grupi Druge fudbalske lige Republike Srpske i utakmicu 1. kola koju u subotu igraju protiv Dubrava, fudbaleri dobojskog Željezničara nisu mogli ni zamisliti. U goste im je stigao juniorski tim slavne Crvene zvezde, a u ekipi su bila čak trojica igrača koja su nedavno igrala za Srbiju na Evropskom prvenstvu do 17 godina: Đorđe Ranković, Viktor Stojanović i Vasilije Kostov.

Uprkos sasvim solidnoj igri Željezničara u prijateljskoj utakmici koja je privukla pažnju oko 1.500 gledalaca, puleni Nenada Milijaša slavili su pobjedu rezultatom 4:1. Poveli su juniori Zvezde u 9. minutu golom Ognjena Teofilovića. Izjednačio je Hasan Plančić u 23. eurogolom sa 40 metara kada je lobovao istrčalog golmana Vuka Draškića. U posljednjih pet minuta prvog poluvremena na sceni je bio juniorski reprezentativac Srbije i igrač koji je izabran među najboljih 11 na nedavno završenom Evropskom prvenstvu Vasilije Kostov, koji postiže dva pogotka za 1:3. Konačan rezultat 1:4 postavio je Davorin Tošić u 79. minutu sa „bijele tačke”.

Na početku utakmice učesnici su još jedanput čestitali Novaku Đokoviću osvajanje zlatne olimpijske medalje.

Sudeći po prikazanoj igri, ali i urađenom na klupskoj infrastrukturi, dobojski drugoligaš spremno dočekuje početak sezone.

Juniorima Crvene zvezde prvenstvo počinje za desetak dana. Nakon bazičnih priprema u Vrnjačkoj Banji doputovali su u Republiku Srpsku, gdje će odraditi ostatak priprema i odigrati nekoliko prijateljskih utakmica. Već su odmjerili snage sa Čelincem, a nakon utakmice u Doboju otputovali su u Omarsku, gdje ih čeka istoimena domaća ekipa koja je ispala iz Prve lige Srpske.