Site icon olovka.info

EVROLIGA Ubjedljiv poraz Partizana u Izraelu VIDEO

makabi partizan

Košarkaši Partizana neuspjehom su otvorili novu sezonu Evrolige. Izabranici Željka Obradovića u četvrtak su u “Menora Mivtahim” areni u Tel Avivu izgubili od Makabija rezultatom 96:81.

Makabi je tako nastavio sa sjajnim igrama na domaćem terenu u Evroligi. U prethodnoj regularnoj sezoni su na 17 mečeva pred svojim navijačima ostvarili 15 pobjeda, a trijumfom nad “Parnim valjkom” ponovo su istakli kandidaturu da budu najopasniji domaćin Evrope.

“Ponos Izraela” vodio je tokom praktično čitavog toka utakmice, a dvocifrenu prednost stekao je krajem prve četvrtine predvođen izuzetnom igrom plejmejkera Lorenca Brauna. Reprezentativac Španije nanosio je velike probleme odbrani Partizana, što kao poenter, što kao organizator igre.

Crno-bijeli su u nekoliko navrata uspjeli da dođu do jednocifrenog zaostatka, a sredinom drugog perioda bilo je 32:27 za domaće. Ipak, jedna ekspresna serija Makabija ponovo je vratila sigurno vođstvo timu Odeda Kataša, a u četvrtom periodu razlika je prešla i 20 poena, a srpski klub bio je potpuno nadigran. U prvom poluvremenu veliki problem srpskom timu bila je igra u odbrani, a u nastavku su počele da se gomilaju i izgubljene lopte.

Malo toga funkcionisalo je u igri Obradovićevog tima, a izuzetak u takvom stanju stvari bilo je prvo poluvrijeme Alekse Avramovića, zvijezde prethodnog Mundobasketa. Čačanin je u prvom poluvremenu igrao fantastično, ubacio 20 poena za nešto više od 12 minuta na parketu i donekle je držao priključak za raspoloženim domaćinom.