EVROLIGA Partizan poražen u Vitoriji u 1. kolu VIDEO

evroliga baskonija partizan

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom kolu nove sezone Evrolige. Baskonija je u četvrtak u svojoj dvorani “Fernando Buesa” u Vitoriji pobijedila tim Željka Obradovića rezultatom 88:82.

Bila je to prva utakmica za klub iz Humske u novom sastavu kada je EL u pitanju. Čak 14 novih igrača u odnosu na prethodnu godinu došlo je u Partizan i pokazali su pojedine dobre stvarni, ali i demonstrirali jasne mane.

Baskijci nisu blistali, bili su u zaostatku tokom većeg dijela meča, ali su na kraju bili svježiji i imali bolja rješenja u napadu predvođeni svojim zvezdama – Markusom Hauardom i Čimom Monekeom. Utisak je da je Partizan, koji je igrao sa samo osmoricom igrača, ostao bez “gasa” u posljednjim minutama i nije ispratio tempo domaćih.

Partizan na ovom duelu nije mogao da računa na povređenog Ajzeju Majka, kao i Dvejna Vašingtona koji je trenutno igrač Šarlot Hornetsa i zasad se ne zna koji će biti njegov status u narednom periodu.

Na ovoj utakmici u ekipi Partizana u igru nisu ulazili Aleksej PokuševskiBalša KoprivicaMario Nakić i Arijan Lakić.

Nije odbrana toliko pala u drugom poluvremenu, ti procenti nisu toliko loši, ali smo primili neke koševe u poslednjim sekundama. Moramo da budemo koncentrisani da se to ne bi dešavalo. Čestitam Baskoniji na pobedi” rekao je neposredno posle utakmice Željko Obradović.