EURO 2024 Italija u 98. minutu do remija sa Hrvatskom, “Vatrenim” samo teorija za ostanak u Njemačkoj

hrvatska italija euro 2024

Fudbalska reprezentacija Italije je u šokantnoj utakmici u Lajpcigu remizirala sa Hrvatskom, bilo je 1:1 te je najvjerovatnije izbacila sa Eura, a presudio je gol u 98. minuti susreta.

Italija je bila bolja u prvom dijelu, ali to nije uspjela krunisati golom za vodstvo pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku su Hrvati krenuli znatno bolje pa su u 53. minuti susreta dobili i jedanaesterac i to nakon što je Fratezi igrao rukom nakon udarca Kramarića.

Ipak, Donarumma je zaustavio udarac Luke Modrića sa bijele tačke, ali je 30 sekundi kasnije Hrvatska ipak povela. Nakon neiskorištenog penala, lopta je došla do Budimira čiji je udarac odbranio Donaruma, ali je na odbijenu loptu natrčao Modrić i doveo Hrvatsku u vodstvo.

Do kraja utakmice je Italija napadala i stigla do izjednačenja u 98. minuti susreta, a u strijelce se upisao Zakanji koji je postigao fenomenelan gol i tako najvjerovatnije izbacio Hrvatsku sa Eura.

Druga utakmica ove grupe nam je donijela pobjedu Španije, koja je u ovom susretu igrala sa rezervnim sastavom, protiv Albanije, bilo je 1:0 pa je tako Crvena furija osigurala plasman u nokaut fazu s prve pozicije.

Strijelac jedinog gola za Crvenu furiju je bio Feran Tores koji je u 13. minuti susreta pogodio nakon asistencije Danija Olma.