Đoković kroz dva tajbrejka do 3. kola Šangaja VIDEO/FOTO

novak Đoković Aleks Mikelsen Šangaj 2024

U prvom meču poslije pet godina na „Rolex Shanghai Masters“-u Novak je slavio protiv Amerikanca Aleksa Mikelsena rezultatom 7:6 (7:3), 7:6 (11:9).

Četvrti nosilac je tokom jednog časa i 55 minuta koliko je trajao susret imao maksimalnu podršku sa tribina, sličnu onoj koju ima kada igra kod kuće.

Novak je pri svom prvom servis gemu pretrpio brejk i dozvolio Amerikancu da dođe do 0:3. Taj zaostatak je nadoknadio u sedmom gemu, a zatim izjednačio na 4:4. Superiornom igrom u taj-brejku Novak je poslije 47 minuta provedenih na terenu poveo sa 1:0.

Srpski teniser je u drugom setu vodio 3:1, imao brejk loptu za 5:1, ali je Mikelsen uspeo ne samo da izvuče taj gem, već i da vrati brejk i poravna na 4:4. I ovaj set doveden je do taj-brejka, a kad se to desi, uglavnom znamo scenario. Novak ga (iako je vodio 5:3) dobija posle drame i treće iskorišćene meč lopte rezultatom 11:9 i stavlja tačku na duel.

Statistika: as poeni (7-10), dvostruke servis greške (3-0), direktni poeni (35-31), neiznuđene greške (24-37), broj osvojenih poena (87-75).

Novak će u trećem kolu Šangaja u ponedeljak igrati protiv pobednika meča Flavio Koboli (Italija, 28) – Sten Vavrinka (Švajcarska, WC).