Dobojski Željezničar bolji od Natrona u prijateljskoj utakmici u Maglaju

fk natron maglaj fk željezničar doboj

Fudbalski klub Željezničar iz Doboja odigrao je prijateljsku utakmicu protiv federalnog drugoligaša FK “Natron” u Maglaju u kojoj je pobijedio rezultatom 2:0 (1:0).

Sjajna mlada ekipa FK Željezničara iz Doboja, protiv dugogodišnjeg učesnika 2. Lige federacije BiH FK Natron iz Maglaja, bila je bolja u prijateljskoj utakmici odigranoj u nedjelju, 28. jula na gradskom stadionu u Maglaju.

Predvođeni odličnim novim trenerom Milanom Draganovićem, sa nekoliko novih igrača i odličnim mladim fudbalerima koji su nosili igru u pobjedničkoj prošloj sezoni u RFL RS Centar, Dobojlije su bile bolje pogocima sjajnog 17-godišnjeg Matije Drljića (2006. godište) kada je, za njega sad već karakterističnim, sjajnim sprintom i bijegom kroz sredinu terena izašao ispred golama domaćih Jaćimovića i savladao ga preciznim udarcem u bliži ugao u 29. minutu. Konačan rezultat postavio je još mlađi odlični igrač sredine terena Stefan Popović (2008. godište) poslije solo akcije po desnoj strani i šutom u dalji ugao domaćeg golmana u 74. minutu utakmice.

Utakmica j odigrana po velikoj vurćini, počela je u 18.00 časova kada je temperatura bila 34 stepena celzijusa. I pored teških uslova za igru, Željezničar i Natron su igrali u odličnom ritmu, a Željo je pokazao zavidnu formu za ovu fazu priprema za nastup u 2. ligi Republike Srpske – grupa Zapad. Igralo se u jakom ritmu, pored golova bilo je prilika na obje strane. Bilo je, na žalost i povreda, na sreću lakših, igrača Željezničara Stefana Ilića i Radovana Blagojevića.