Dobojska Sloga Meridian nosi kući bod iz Posušja VIDEO

posušje sloga 1 1

Posušje je s maksimalnim učinkom ušlo u treće kolo i na domaćem terenu nadalo se trećoj vezanoj pobjedi kojom bi zadržalo vrh tabele u prvenstvu BiH. Međutim, ostali su bez nje uprkos dobrom početku.

U 32. minuti vidjeli smo sjajan pogodak, možda i najljepši u dosadašnjem dijelu sezone u našem šampionatu. Gabrijel Boban je napravio dribling, vukao loptu s tridesetak metara udaljenosti od gola gostiju, a onda silovitim udarcem od stativu pogodio mrežu Dobojlija.

Ipak, radost domaćih nije dugo trajala. Uz pomoć VAR asistencije sudija Mateo Musa dosudio je jedanaesterac za Slogu, a siguran realizator u 38. minuti bio je Toni Jović.

Iako je bila rana faza utakmice, rezultat je ostao nepromijenjen. Najbolju šansu imalo je Posušje sedam minuta prije kraja kada je Boban pogodio prečku gostiju.

Ostalo je 1:1 tako da je Posušje zadržalo čelo tabele sa sedam bodova iz tri utakmice, ali ga može prestići Sarajevo. S druge strane, ovo je prvi bod za Slogu koja ima i jedan poraz, ali i jednu utakmicu manje.