Site icon olovka.info

Čudesni Novak poslije četiri i po sata trilera u osmini finala RG! VIDEO

Novak Museti

Tri časa i pet minuta posle ponoći i Novak je posle nevjerovatne drame u četvrtom kolu Otvorenog prvenstva Francuske!

Prvoplasirani teniser svjetske rang liste je u meču trećeg kola Otvorenog prvenstva Francuske na nestvaran način eliminisao 30. nosioca Lorenca Musetija (Italija) rezultatom 7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:0 i nastavio put ka odbrani titule.

Do 17. pobjede u godini Novak je stigao poslije četiri časa i 30 minuta provedenih na terenu! Susret je počeo u 22:37, a završen je sljedećeg dana.

Museti je od starta meča agresivno krenuo na Novaka i došao do brejka već u trećem gemu. Novak je uzvratio ribrejkom u predstojećem i odmah izjednačio na 2:2. Naredni gemovi protekli su bez brejk šansi da bi Novak u najvažnijem trenutku, dvanaestom gemu, iskoristio prvu od dve brejk-set lopte i poveo u setovima.

Iako je Novak vodio 4:2 u drugom setu, Museti je uspio da se vrati i izjednači na 4:4. Novak je u taj-brejku imao 6:5 i servis za 2:0, ali su naredna tri poena pripala Italijanu koji posle preokreta stiže do izjednačenja, 1:1.

Novak je pao u trećem setu i omogućio motivisanom rivalu da mu dva puta oduzme servis i preuzme vođstvo u setovima.

Najbolji kada je najteže!

Srpski teniser je pokazao nevjerovatnu mentalnu snagu u četvrtom setu, podigao nivo igre i sa dva brejka došao do 5:2. Vratio je Museti jedan, ali je na isti način, trećim brejkom u setu odgovorio i Novak, za 6:3 i ulazak u odlučujući set, prije kojeg je statistika pokazivala 124:124 u osvojenim poenima.

Na krilima uspješno okončanog četvrtog seta, Nole je otvorio odlučujući. Isti je odigrao kao da je meč tek počeo. Sačuvao je najbolje za kraj i to kakav kraj. Apsolutna dominacija i ogromnih 6:0 za istorijsku pobjedu najboljeg tenisera svijeta svih vremena.

Statistika: as poeni (5-1), duple servis greške (2-2), direktni poeni (44-53), neiznuđene greške (42-34), broj osvojenih poena (150-134).

U osmini finala, Novak će se suočiti sa 23. nosiocem Franciskom Serundolom (Argentina) koji je bio bolji od 14. nosioca Tomija Pola (SAD) rezultatom 3:1.