Site icon olovka.info

Boston bolji i u Teksasu, na pobjedu do NBA titule VIDEO

Dalas Boston 3

Košarkaši Boston seltiksa savladali su Dalas Meverikse rezultatom 106:99 u trećem meču finalne serije NBA lige i sada ih samo jedna pobjeda dijeli od novog šampionskog naslova.

Nijedna ekipa se nikada nije vratila nakon zaostatka od 3:0, tako da će i Meveriksi morati da naprave istorijski poduhvat kako di došli do druge titule u svojoj istoriji.

Dalas je na početku meča pred svojim navijačima izgledao mnogo bolje nego što je to bio slučaj u prve dvije utakmice u gostima. Imali su prednost tokom čitave prve četvrtine, da bi Boston u njen smiraj uspio da se vrati u igru.

Druga dionica je protekla u izjednačenoj borbi, te se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Dalasa od pola koša.

Standardno poenterski dobro raspoloženom Luki Dončiću se ovoga puta pridružio i Kajri Irvin, ali je pomoć ostatka tima u napadu izostajala, dok su sa druge strane Boston predvodili probuđeni Džejson Tejtum i odlični Džejlen Braun.

U trećoj četvrtini su izabranici Džejsona Kida upali u jednu od svojih crnih serija, kojih je bilo previše u prva dva susreta, što su Seltiksi iskoristili da naprave 15 poena prednosti pred ulazak u posljednji kvartal.

Najveća prednost gostiju u četvrtoj četvrtini iznosila je 21 poen, a onda je ostatak domaće ekipe odlučio da konačno proigra i pomogne Dončiću i Irvinu.