2. LIGA RS ZAPAD Omarska ubjedljiva u Doboju, Željezničar završio sa igračem manje

željezničar doboj omarska 1 4

FK Omarska, lider drugoligaškog zapada Republike Srpske, protutnjao Dobojem i pobijedio domaći Željezničar rezultatom 4:1 u utakmici 8. kola.

Dvostruki strijelac za Omarčane bio je Branko Rosić, a po jednom su mrežu Želje pogodili Ognjen Jaćimović i Đorđe Nišić. Jedini pogodak za domaćina postigao je Savo Ilić iz jedanaesterca krajem prvog poluvremena.

U ovoj utakmici inferiorni i defanzivni dobojski Željezničar je od 80. minuta igrao sa igračem manje kada je crveni karton dobio desni bek domaćih Radovan Blagojević.

Stadion: „15. april“ u Doboju. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Strijelci: 0:1 Rosić (5), 1:1 S. Ilić (45 – penal), 1:2 Rosić (76), 1:3 Jaćimović (84), 1:4 Đ. Nišić (90+2). Žuti kartoni: Josić, Kovačević, Kurdić, Hadžimujić, Cvijanović (Željezničar), Rastoka, Rosić, Vračar, Gojić (Omarska). Crveni karton: Radovan Blagojević (Željezničar) u 80. minutu.

ŽELJEZNIČAR (D): Jovanović, Blagojević, Cvijanović, Hadžimujić, Josić (od 87. N. Ilić), Čapru-Tate, Popović (od 75. Milačak), S. Ilić, Kurdić, Gostić (od 87. Stevanović), Kovačević (od 63. Drljić).

OMARSKA: Zgonjanin, Rastoka, Rosić (od 87. Zdjelar), Panić (od 60. Grahovac), Krecelj, Anđić, Jaćimović, L. Nišić (od 87. Ratković), Đ. Nišić, Vračar (od 87. Lajić), Stupar (od 60. Gojić).